Ova knjiga je urađena u kožnom povezu u novosadskoj radionici „Meta" Ljubomira Turukala koja poseduje sertifikat umetničkog zanata broj 164, od 2009. godine, izdat od strane Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Republike Srbije, sa pravom korišćenja međunarodnog znaka otvorene šake koji se primenjuje kao garancija kvaliteta za proizvode umetničkih zanata. Knjižni blok je pozlaćen posebnom tehnikom nanosa 24-karatnog zlata, kako iz estetskih razloga, tako i u cilju da se hartija zaštiti od bakterija, čime se povećava njena dugotrajnost.
Kapitalna izdanja, Luksuzna izdanja, Posebna izdanja dr Nataša Kovačević
978-86-6150-047-3 17 x 24 170 Tvrd Ćirilica 2024
Knjiga religiozno nadahnutih prozno-poetskih zapisa i eseja u kojima, najumnija među Srpkinjama svoga vremena, spisateljica izraženog duhovnog i moralnog senzibiliteta, brojna lična pitanja i nedoumice čoveka pojedinca izvodi na široko polje opštosti, otkrivajući tako svoju višestruku prirodu književnika i mislioca koji je u stanju da odgonetne brojne ljudske nedoumice pronicljivim duhovnim pogledom.
U ovoj dragocenoj knjizi koju donosimo pred čitaoce, sabrani su zapisi pretežno religiozne podloge koji se kreću od kratkih proznih formi meditativnog karaktera u kojima su Isidorina religijska promišljanja i obraćanja Bogu sasvim otvorena i lična, preko religioznih eseja sa elementima putopisnih pribeleški i filozofskih razmišljanja, potom ključnih metafizičkih pitanja u kojima se autorka ukazuje ne samo kao vrsni literata dorađenog stila, već i kao iskusan vodič i mislilac na putu duhovnih sumnji i ponora. Ova nadasve zanimljiva i uvek aktuelna knjiga duboke moralne i duhovne snage, nije izgubila na značaju i vrednosti ni nakon više od osamdeset godina od izlaska iz štampe. Uz Isidorinu nadahnutu studiju o Njegošu i Zapise o mome narodu, knjiga Stopama Hristovim čini veličanstvenu celinu kojom izdavačka kuća „Narodno delo“ obznanjuje projekat pod nazivom „Isidorino pero“, čiji je cilj da osvetli književno i intelektualno pregnuće „prve Evropljanke srpske kulture“.
Jovan Mišković